“Sexy” architektúra a energeticky efektívna prevádzka – realita alebo nezmysel?

Kvalitných architektonických diel, ktoré nerezignujú na energeticky úsporný koncept, je na slovenskej scéne z roka na rok viac. Keď sa však porovnávame s ostatnými európskymi krajinami, tak je evidentné, že zaostávame. Súčasná špičková architektúra je ohľaduplná k životnému prostrediu a zohľadňuje aktuálny trend.

Prečo je to tak? Je za tým nezáujem laickej verejnosti alebo laxný prístup verejnosti odbornej? Kto ovládne v najbližšej budúcnosti debatu o progresívnej architektúre? Architekti? Inžinieri? Momentálne sa zdá, že počnúc rokom 2016 to budú najmä štátni úradníci.

Téma o súčasnej ale aj budúcej architektúre je určená nielen pre tých, ktorí ju tvoria, no aj pre tých, ktorí ju budú užívať.

Pozývame vás na diskusný klub „ Otvorene o architektúre“, ktorý sa uskutoční v spolupráci s redakciou Profit v kníhkupectve Martinus na Obchodnej v Bratislave dňa 24.mája 2016 o 18:00.  Stiahnite si pozvánku >>> TU

VSTUP VOĽNÝ

Keďže je počet miest na sedenie obmedzený‚ odporúčame vám‚ aby ste sa vopred registrovali prostredníctvom >>> formulára.

HOSTIA

AK PP BH foto

Kedy:
24. 5. 2016 o 18:00
Kde:
Martinus.sk na Obchodnej ul. v Bratislave – kaviareň Foxford (na poschodí)
Organizátori:
magazín Profit v spolupráci s partnerom Inštitút pre energeticky pasívne domy (iEPD) a Martinus.sk
Uvádza:
Vladimíra Bukerová, šéfredaktorka magazínu PROFIT