beffa2014

Inovatívne materiály v detaile, komplexne a najmä prakticky predstavia odborníci z radov architektov, projektantov a vývojových oddelení popredných výrobcov stavebných materiálov na ďalšom z podujatí súťaže Building Efficiency Awards 2014. Konferencia s názvom Inovatívne materiály pre stavebníctvo sa koná  3. septembra od 9.30 h v hoteli Slovakia v Žiline.

Aké sú najhorúcejšie novinky v ponuke stavebných materiálov na domácom i zahraničnom trhu? Kam sa uberá trend a aká bude ich budúcnosť? Chytré materiály šetrné k životnému prostrediu i peňaženke a pritom výnimočné kvalitou a vlastnosťami. Unikátne riešenia pre stavbu, interiér aj exteriér, ktoré sľubujú výsledok pre komfortné bývanie aj užívanie budov. Nielen tieto témy zaznejú na už štvrtej konferencii súťaže BEFFA 2014 s názvom Inovatívne materiály pre stavebníctvo.

Prednášky odborníkov doplnia interaktívne prezentácie materiálov, ktoré si účastníci budú môcť naživo prehliadnuť  a posúdiť ich kvalitu. Konferencia je určená pre architektov, projektantov, stavebné a dodávateľské firmy, investorov, developerov aj ďalšiu odbornú verejnosť. Predbežný program konferencie nájdete na webe súťaže BEFFA 2014.

Generálnym partnerom konferencie a súťaže Building Efficiency Awards je skupina Saint-Gobain, zvlášť jej divízie Isover, Rigips a Weber. Záštitu súťaži, v rámci ktorej sa konferencia koná, udelili Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Slovenská komora stavebných inžinierov. Mediálnym partnerom sú časopisy vydavateľstva Jaga Media ASB, Stavebné materiály a Môj Dom a časopis Stavitel.

Účasť na konferencii je pre registrovaných účastníkov zdarma. Registrovať sa môžete tu.

 

O súťaži Building Efficiency Awards (BEFFA)

V 2. ročníku súťaže BEFFA 2014 súťažia stavby či rekonštrukcie z Českej a Slovenskej republiky dokončené v období od 1. januára 2012 do 31. mája 2014. Pre študentské projekty podmienka ich realizácie neplatí. Prihlásiť stavbu či projekt môže ako ich autor, investor či realizačná firma, tak aj ich vlastník alebo užívateľ. Hodnotenie prihlásených projektov prebieha v dvoch kolách – regionálnom a medzinárodnom. Tri najlepšie stavby z každej kategórie v jednotlivých regiónoch ČR a SR postupujú do česko-slovenského finále, v ktorom sa stretnú v súťaži o víťazstvo vo svojich kategóriách. Kategórie drevostavba a multikomfortný dom sú prierezové a budú súťažiť len v česko-slovenskom finále. Výsledky BEFFA 2014 vyhlási porota v novembri roku 2014.

Viac na webovej stránke súťaže: www.beffa.eu