Úsporný rodinný dom s veľkorysým priestorovým riešením

Samostatne stojaci nepodpivničený úsporný rodinný dom s obytným podkrovím je situovaný na mierne svažitom pozemku uprostred záhrad a starých vinohradov. V tomto prostredí zakomponovaný, strieborný, ušľachtilým plechom obložený objekt jednoduchých tvarov pôsobí ako šperk v mori zelene.

Na ploche necelých 100 m? zastavanej plochy dom ponúka všetko pre plnohodnotný život troj -štvorčlennej rodiny. Ústredným priestorom na prízemí je obytná hala s krbom, v jednej časti otvorená do podkrovia. V priamej nadväznosti na ňu je situovaná kuchyňa s priamym výstupom na obytnú terasu a schodisko do podkrovia. Na druhom konci dispozície sa nachádza pracovňa. Zoznam miestností na prízemí dopĺňajú vstupná hala a malá kúpelňa. Podkrovie tvoria dve izby s výhľadom na záhrady, kúpelňa a šatník.

Vloženie izieb do základnej hmoty domu vytvára zaujímavý objemový efekt vysunutých kubusov. Jednoduchá geometria, vertikálne a horizontálne priehľady, neočakávené interiérové a exteriérové prepojenia a využitie zvyškových priestorov robia z malého domu veľkorysý priestor na bývanie.

Počet osôb 3 – 4
Obytné miestnosti 4
Zastavaná plocha: 100,8 m?
Úžitková plocha: 143,7 m?
Obostavaný priestor 588,2 m?
Autor projektu : ing.arch. Juraj Čerešňák
Stupeň projektu: dokumentácia na stavebné povolenie, realizačný projekt
Rok: projekt 2004, realizácia 2004-2006
Typologický druh: rodinný dom
Lokalizácia: Modra – Harmónia